Mgr. Lenka Juřicová - RehaTime

...čas na rehabilitaci
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Mgr. Lenka Juřicová

Fyzioterapeutka
 
Telefon : 731 610 899
 
Registrovaná fyzioterapeutka                                  
 
e-mail: rehabilitacebrumovbylnice@gmail.com
 
 
Jsem fyzioterapeutka s magisterským vysokoškolským vzděláním v oboru léčebné rehabilitace. V roce 2014 jsem promovala s vyznamenáním na Fakultě zdravotnických věd Univerzity Palackého   v Olomouci. Při studiu byla naše praxe směřována na různá lůžková oddělení nejenom Fakultní nemocnice v Olomouci, kde jsem získala mnoho cenných zkušeností. Po ukončení studia jsem začala pracovat v rehabilitační ambulanci MUDr. Ivany Slívové ve Valašských Kloboukách. Povolání fyzioterapeuta mě naplňuje hlavně v tom, že pomáhám lidem mnohdy i úplně od bolesti a od velkého množství medikamentů.  
 
V našem oboru se snažíme o navrácení poškozeného klienta do předešlého tělesného stavu či sociální a ekonomické pozice. K takovému mnohdy nelehkému cíli využívám hlavně znalostí anatomie a neurofyziologie člověka ve spojitosti s řadou absolvovaných odborných kurzů. Ke každému klientovi se snažím přistupovat individuálně a s co největší dávkou empatie vůči popisovaným problémům. Ve své terapii si stanovuji cíl a jednotlivé dílčí kroky vedoucí k němu. Zaměřuji se na problémy v oblasti pohybového aparátu na podkladě různých příčin (úraz, porucha funkce, sportovní zátěž, neurologická příčina, ortopedická příčina atd.). Ve své ordinaci se setkávám tedy s pacienty, kteří mají velmi variabilní problémy.
 
V současné době mi však přibývá pacientek s vertebro-viscerálními problémy v oblasti břicha a malé pánve, které můžou vyústit až ve funkční sterilitu. Specificky se proto zaměřuji na léčbu neplodnosti páru z funkční příčiny (metoda Ludmily Mojžíšové). Od února 2016 spolupracuji s Hokejovým klubem Brumov – Bylnice, kde se starám o pohybový aparát především mladých hokejistů a krasobruslařů. V současné době rozšiřuji své vědomosti v postgraduálním kurzu Dynamická neuromuskulární stabilizace profesora Pavla Koláře.
 
 
Vzdělání:
 
2014 - dokončeno magisterské studium oboru fyzioterapie s vyznamenáním, Fakulta zdravotnických věd UP Olomouc
 
2015 - uděleno osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu.
 
Praxe:
 
Fakultní nemocnice Olomouc, Janské Lázně, Spinální jednotka Fakultní nemocnice Motol Praha, Vsetínská nemocnice a. s., Lůžková rehabilitace Nemocnice T. Bati Zlín, MUDr. Ivana Slívová Medifis clinic, Lázně Luhačovice a. s.,

 
Absolvované kurzy:
 
Vojtova metoda (část A, RL-Corpus)
 
Medical Taping Concept – lektorka p. Lucie Krestová
 
Léčba některých druhů funkční ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové – lektorka p. Hana Volejníková
 
Fyzioterapie v gynekologii a porodnictví – lektorka p. Hana Volejníková
 
Diagnostika a terapie funkčních poruch pohybového systému (Manuální medicína) podle prof. Karla Lewita – lektor p. Karla Košťálová
 
Speciální kineziologie pohybového aparátu – aplikace suché jehly
 
Dynamická neuromuskulární stabilizace část A, B dle prof. Koláře
 
Teoretické i praktické základy metod: Bobath koncept, PNF, vývojová kineziologie dle Čápové, Vojtovy reflexní lokomoce, McKenzie, Neurac.
 
 
Email: rehabilitacebrumovbylnice@gmail.com
© rocak.cz 2017
tel.: +420 731 610 899
Provozovna rehabilitace: Hokejová akademie, Družba 1180, Brumov – Bylnice 763 31
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky