DNS - RehaTime

...čas na rehabilitaci
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

DNS

Rehabilitační techniky

Dynamická neuromuskulární stabilizace

Kdo by neznal jméno a léčebné úspěchy, které doprovází nejznámějšího fyzioterapeuta dnešní doby profesora Koláře. Kromě nespočetného zástupu sportovců různých sportovních odvětví, přes politiky a ty nejzapeklitější diagnózy pacientů jak v nemocnici Motol, tak také v jeho rehabilitačním centru na Chodově.
Já měla možnost rozšířit své vědomosti o jeho náhled a odborné vědomosti v rámci praxe v nemocnici Motol a hlavně absolvováním kurzu dynamické neuromuskulární stabilizace. Tato technika vychází ze znalostí fyziologického vývoje dítěte a aplikaci těchto parametrů na dospělé jednice.
Základem je znalost neuromuskulárního vývoje dítěte do 6 let s hlavním důrazem na první rok života. Zjednodušeně můžeme říci, že hlavní podmínky pro správný vývoj jsou správná genetická predispozice, neporušený centrální nervový systém, motivace, správný handling (pěstování a zacházení s dětmi ze stran rodičů), dostatek adekvátních impulsů, které dráždí jednotlivé smysly dítěte a ve svém celkovém důsledku vytváří pohybové chování, stereotypy = držení těla, se kterým dítě vyráží do života, kde ho bude dále formovat psychická a fyzická zátěž. Dítě je velmi foremné a adekvátní terapií, lze pozitivně formovat dítě k co nejlepšímu vzoru. Zejména se tohoto faktu využívá u dětí s pohybovýmí dysfunkcemi a u dětí, na které je odmalička kladena vysoká sportovní zátěž. V dospělosti se snažíme u pacientů obnovit, co nejlepší pohybové vzorce a ty zautomatizovat do běžných denních činností.
Email: rehabilitacebrumovbylnice@gmail.com
© rocak.cz 2017
tel.: +420 731 610 899
Provozovna rehabilitace: Hokejová akademie, Družba 1180, Brumov – Bylnice 763 31
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky